Posted By Tadeusz
Znani alkoholicy, którzy wygrali z nałogiem

Dla społeczeństwa problem alkoholizmu jest czymś, z czym musi borykać się od wielu wieków. Łatwy dostęp do alkoholu, coraz wcześniejszy wiek inicjacji alkoholowej, społeczne przyzwolenie, a nawet presja rówieśników w kierunku wspólnego odurzania się skutkuje coraz większym odsetkiem młodocianych alkoholików, wzrostem przestępstw pod wpływem, w tym także tych ze skutkiem śmiertelnym. Znamy jednak przypadki takich, dla których walka z nałogiem zakończyła się sukcesem. Warto opowiedzieć o kilku z nich, ku pokrzepieniu.

Stephen King – pisarz, który pił

Autor ogólnoświatowych bestsellerów, regularnie publikujący, jeden z najpłodniejszych literacko pisarzy, ma na koncie ponad 60 książek. W swojej książce opowiada o tym, jak w latach 70 i 80 ubiegłego wieku bezustannie upijał się i pisał jednocześnie, dodając do tego jeszcze narkotyki. Rodzina postawiła mu ultimatum, postanowił walczyć, pójść na odwyk i… udało mu się. Dzisiaj jest jednym z najbardziej popularnych pisarzy na świecie.

Robert Downey Junior – aktor, który upadł i podniósł się silniejszy

U początków swojej kariery Robert był tzw. cudownym dzieckiem, rozchwytywanym, zapraszanym i celebrowanym. Niedługo jednak okazało się, że nie radził sobie ze sławą, ciągłe imprezy sprawiły, że popadł w alkoholizm, tracił kolejne kontrakty i role, reżyserzy i twórcy filmowi odwracali się do niego plecami. Spotkał wówczas swoją przyszłą żonę, dla której postanowił zerwać z nałogiem i podjąć leczenie. Sam opowiada o tym, że to dzięki ukochanej kobiecie udało mu się podnieść z dna. Dziś jest jednym z najlepiej opłacanych i najpopularniejszych aktorów w Hollywood.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *